1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe'nin Atina'da 7-8-9 Ekim’de Yapacağı Sempozyum'un Programını Yayınlıyoruz

 ANTİ-EMPERYALİST CEPHE SEMPOZYUMU PROGRAMI

 CUMA 7/10

13.00- 11'lerle Dayanışma İçin Adalet Bakanlığı Önünde Toplanma ve Basın Açıklaması

Yunanistan'da hapsedilen Türkiyeli devrimciler.

14.00- Öğle Yemeği

15.00-17.00 Atina'da Siyasi Gezi

21.30- Sinemada Film Gösterimi

Fedayin Film, Siyasi Mahkum George I. Abdallah için Belgesel

-Yunanistan'daki ilk gösterime Samidoun'un Avrupa koordinatörü Mohammed Khatib de katılacak.

 

CUMARTESİ 8/10

10.00 Kahvaltı

11.00 Sempozyum yerine varış

12.00-13.00 Açılış Konuşmaları ve Selamlama

1 OTURUM 13.15-15.30

EMPERYALİZMİN HAPİSHANE POLİTİKALARI, CEZAEVLERİNDEKİ DURUM, SİYASİ MAHKUMLARIN TECRİTİ

Uzun Süreli Siyasi Tutsaklar ve hasta tutsaklar, Mumia Abu Jamal, Ali Osman Köse, George Abdallah ve Leonard Peltier’in Durumu.

Saldırılar, Ailelerin Tutuklanması ve Latin Amerika, Peru, Meksika ve Türkiye’de Siyasi tutsakların ailelerine ve yakınlarına saldırılar... Tutsak ailelerinin ve yakınlarının tutuklanması, Siyasi tutsakların avukatlarına davalar açılması ve tutuklanması, Tutsaklarla dayanışma örgütlerine ve kişilere açılan soruşturmalar...

Tutsaklara yatırılan paraların engellenmesi..

15.30-16.00 Öğle Yemeği Arası

2 OTURUM 16.00-18.00

ULUSLARARASI TERÖR YASALARI, ADİL YARGILAMA TALEBİ ADALET İÇİN MÜCADELE ANLAMINA GELİYOR

Yunanistan'da Hapsedilen 11 Türkiyeli Devrimci Davası, 129a-b Alman Emperyalizminin Hukuku Davası, Yunanistan'da Polis Tarafından İşkenceyle öldürülen Vasileios Maggos ve  Türkiye’den Ayten Öztürk Davası (MİT tarafından 6 ay işkence yapıldı).ABD-AB Emperyalizmi Tarafından Yapılan Terör Listeleri. Bu Davaların Avukatlarının Da Katılımı ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB).

18.00-18.15 Kahve ve Çay Arası

3 OTURUM 18.30-21.00

HAPİSHANE İÇİNDE VE DIŞINDA DİRENİŞ TÜRLERİ

Türkiye'de Ölüm Orucu Direnişi, Filistin ve İrlanda'da Açlık Grevlerinin Anlamı.

Zafer Kazanmanın Tek Yolu Direnişten Geçer. Türkiye΄ den konuşmacı Gökhan Yıldırım Ölüm Orucu gazisi. İrlandalı Yoldaşlar Açlık Grevcilerinin, Filistinli Mahkumların Ve Açlık Grevi Yapanların Mücadelesini Anlatacaklar. İdari Gözaltılara Karşı Grevler.

Dünya halklarının silahı mücadelelerle Uluslararası Dayanışması. Dayanışma için kampanyalar

 

09/10 PAZAR

10.00 Kahvaltı

1 OTURUM 12.00-14.30

DÜNYADA EMPERYALİST SALDIRGANLIK

Ukrayna, Suriye, Belarus, Yemen, Filistin, Sırbistan vb. Hakkında Tartışma

Orta Doğu, Latin Amerika, Afrika ve Doğu Avrupa'da ABD-AB ve NATO politikaları

14.30 Kahve ve çay Arası

2 OTURUM 15.00-16.30

SENDİKALARIN VE DİRENEN İŞÇİLERİN MÜCADELESİNİ TERÖRİZE ETMEK

Nuriye Gülmen, İtalya'daki Si Cobas Sendikası, Yunanistan Sendikaları Vakaları.

16.30-17.00 Öğle Yemeği Arası

3 OTURUM 17.00-17.45

ANTİ-EMPERYALİST ULUSLARARASI MÜCADELE NASIL ÖRGÜTLENİR?

18.00-19.30

AEC çalışmayı ve Sonuç Deklerasyon

20.00

Alexis Grigoropoulos ve Berkin Elvan'ın Anıtı Önünde Açıklama

20. Anti-Emperyalist Cephe Sempozyumu (2022) Katılımcıları:

1) Indira Rodriguez (... Koordinatörü) – Olimpos Operasyonu Tutsaklarının Ailelerinin Komitesi – Peru

2) Mohammed Khatib (Samidoun Avrupa Koordinatörü) Samidoun Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Ağı – Yunanistan

3) Steven Murney – Saoradh (Kurtuluş) – İrlanda

4) Pamela Sánchez –Dünyadaki Devrimci Siyasî Tutsakların Özgürlüğü ve Dayanışma İçin Koordinasyon Komitesi – Meksika

5) Alexey Albu – Borotba (Mücadele) – Donbass (Online)

6) Uluslararası Leonard Peltier'i Savunma Komitesi (ILPDC) – ABD (Online)

7) Jalil Muntaquim (Eski 50 yıl hapis yatan “Kara Panterler” Tutsağı) – ABD 

8) Süryani Halk Meclisi – Almanya

9) Georges İbrahim Abdallah’a Özgürlük Komitesi – Fransa (Online)

10) Komünizm İçin Direnişi Destekleme Komiteleri Partisi (P-CARC) – İtalya

11) Fausto Marini (Eski “Kızıl Tugaylar” Tutsağı) – 11’ler Komitesi – İtalya

12) Ayten Öztürk (İşkence Mağduru Bir Devrimci) – Türkiye (Online)

13) Gökhan Yıldırım (Ölüm Orucu Gazisi) – Türkiye (Online)

14) TAYAD (Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği) – Türkiye (Online)

15) Komünist İnisiyatif – İspanya – (Online)

16) “Faşist 129 Yasaları Kaldırılsın” Politik Tutsaklar Ağı – Almanya

17) Nadezhda Sablina (Gazeteci) – Anti-Emperyalist Cephe - Belarus – Belarus (Online)

18) Stefan Petrov – 23 Eylül Hareketi – Bulgaristan

19) Eduardo Sorge (Si Cobas Napoli Şubesi Başkanı – USB Ulaştırma Sendikası – İtalya

20) Sandra Trafilaf Yañez (Mapuche Aktivisti, Gazeteci, Eski bir siyasî tutsak) – Şili (Online)

21) Grup YORUM – Türkiye

22) Giannis Maggos (Polis tarafından işkence ile katledilen Vasilis Maggos’un babası) – Yunanistan

23) 7 Kasım Hareketi – İtalya

24) Şadi Naci Özpolat (Yunanistan’da tutsak 11 Türkiyeli devrimciden biri) – Yunanistan

25) Ali Ercan Gökoğlu (Yunanistan’da tutsak 11 Türkiyeli devrimciden biri) – Yunanistan

26) Halil Demir (Yunanistan’da tutsak 11 Türkiyeli devrimciden biri) – Yunanistan

27) Sovyet Halkının Dostları – ABD (Online)

28) Şili Komünist Partisi – Şili

29) Liliana Cora – Ayten Öztürk ile Dayanışma Komitesi, Anti Emperyalist Cephe-İtalya – İtalya

30) Yunanistan’daki 11 Türkiyeli devrimci tutsağın avukatları – Yunanistan

31) Günay Dağ (Avukat) – Halkın Hukuk Bürosu-Enternasyonal Büro – Yunanistan

32) Caterina Calia (Avukat) – İtalya

33) Ahmet El Ibrahim (Gazeteci) – Suriye (Online)

34) Halkın Demokrasi Partisi – Güney Kore

35) Pierre Olivier Poyard – Barış Hareketi – Fransa (Online)

36) Νikola Simoviç – Halkın Devrimci Partisi-Cephesi – Sırbistan

37) John Parker – Sosyalist Birlik Partisi – ABD



[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.